Drukujemy naklejki z zastosowaniem folii samoprzylepnych wiodących producentów. Wystrzegamy się druku na niewiadomego pochodzenia, tanich foliach samoprzylepnych. Na wyraźne życzenie klienta, w celu obniżenia ceny druku jest to możliwe, lecz nie bierzemy odpowiedzialności za słabą trwałość naklejki, wyginanie się, ewentualnie inne nieoczekiwane problemy techniczne przy aplikacji folii na różne podłoża.

Proponujemy do druku standardowego najczęściej używaną w większości drukarń folię Oracal 640 ( grubość 70um ). Dla zastosowań długookresowych oraz wymagających lepszego krycia polecamy folie firmy Avery o grubości 100um ( Avery 400  oraz  Macal 8100 ).

Nadruk na foliach pozwala na zastosowania długookresowe bez widocznej zmiany barwy. Dla zastosowań specjalnych ( działanie kwasów, olejów, alkoholu ) stosujemy zabezpieczające powłoki, ewentualnie dodatkowe laminaty lub utrwalacze/katalizatory dodawane do farb, w zależności od potrzeb aplikacji.

Możliwe jest zastosowanie dodatków do druku specjalnych, jak lakier odblaskowy, farby fotoluminescencyjne ( świecące w ciemnościach światłem pobranym wcześniej ), lakier świecący pod wpływem światła uv ( stosowane jako niewidoczne zabezpieczenie oryginalności ), dodatki brokatowe itp.

Standardowo druk na foliach wykonujemy siatkami 120-150. Druk rastrowy ( skale szarości, przejścia tonalne ) max 90 lpi na zapytanie indywidualne.

Staramy się nie przyjmować pozytywów drukowanych na kalkach technicznych z drukarek laserowych. Naświetlamy głównie z klisz, eliminując niepotrzebne postrzępienia krawędzi i obniżenie jakości druku.

Naklejki dostarczamy w postaci dociętej do żądanego formatu lub na arkuszach z naciętymi użytkami.